Termin i miejsce

III. TERMIN I MIEJSCE

 1. Bieg odbędzie się w sobotę 24 sierpnia 2019 r. ulicami Ząbkowic Śląskich, Jaworka i w kierunku Sieroszowa. Start biegu znajduje się na ulicy Powstańców Warszawy (na wysokości stacji paliw), a meta na Rynku w Ząbkowicach Śląskich (przed Ratuszem).
 2. Bieg odbywa się na dwóch dystansach: 10 km (atestowana) i 5 km (bez atestu).
 3. Start: Ząbkowice Śląskie, ul. Powstańców Warszawy, godz. 10:00. Zawodnicy na start muszą się zgłosić w godzinach 7:30-09:30.
 4. Trasa przebiegu na 10 km ulicami: ul. Powstańców Warszawy, Jaworek, skręt do drogi 3070 D w kierunku Bobolice, następnie do drogi nr 3174 D w prawo na Ząbkowice- Jaworek, ul. Powstańców Warszawy, Park Sybiraków do ul. Grunwaldzkiej i do Rynku. Długość trasy 10 km. Trasa posiada atest PZLA.
 5. Trasa przebiegu na 5 km ulicami: ul. Powstańców Warszawy, Jaworek, ul. Powstańców Warszawy, Park Sybiraków do ul. Grunwaldzkiej i do Rynku. Długość trasy 5 km. Trasa nie posiada atestu PZLA.
 6. Zawodnicy na starcie ustawiają się wg kolejności:

Za linią startu; zawodnicy posiadający najlepsze czasy (strefa wydzielona).

Zawodnicy ustawiają się w strefach czasowych zgodnie z czasami deklarowanymi w zgłoszeniu.

Pozostali zawodnicy muszą ustawiać się w odpowiednich do własnego poziomu sportowego strefach czasowych, które będą wyznaczone w alei startowej.

 1. Na trasie będą znajdowały się punkty kontrolne, medyczne oraz z napojami. Na półmetku obsługa punktu będzie weryfikowała elektronicznie zawodników. Zawodnicy skracający trasę zostaną zdyskwalifikowani.
 2. Od godziny 09:30 do 11:30 trasa będzie czasowo wyłączana z ruchu dla podłużnego ruchu kołowego zgodnie z Decyzją o wykorzystaniu trasy „10 Ząbkowicka” w sposób szczególny. Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 1,5 godziny. Wszyscy zawodnicy, którzy nie dobiegną do mety do godziny 11:30 zobowiązani są do przerwania biegu i zejścia z trasy lub dojechania do mety mikrobusem z napisem KONIEC BIEGU.
 3. 90 % trasy posiada nawierzchnię asfaltową, a 10 % nawierzchnię z kostki granitowej.
 4. Trasa będzie posiadała oznaczone wszystkie kilometry: od 1 do 10 (co 1 km).
 5. Punkty pomiaru czasu na dystansie 10 km będą znajdowały się na: starcie, 5 kilometrze i na mecie biegu.

Za punktem z wodą będzie znajdowało się stanowisko ratownika medycznego.

 1. Punkty medyczne będą znajdowały się na: starcie, półmetku i mecie biegu.

Trasa w obiektywie

ul. Sienkiewicza

ul. Sienkiewicza

Rynek

Rynek

Rynek

Rynek

Plac Jana Pawła II

Plac Jana Pawła II

Park miejski

Park miejski

Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego